Děkujte své konkurenci

Máte-li firmu, anebo zatím jen plánujete se pustit do podnikání, tak byste měli vědět jednu důležitou věc. Konkurenční společnosti jsou pro vás existenčně důležité. Bez nich nemůžete existovat a nemůžete se bez nich správně a efektivně rozvíjet. Až je budete zkoumat, tak se nedívejte jen na ceny a neporovnávejte pouze čísla. Jsou samozřejmě podstatní pro tvorbu vlastní ceny za produkty a služby, ale to není to nejdůležitější k čemu slouží.

plán u grafu

Dívejte se jejich očima

Ať už pracujete a podnikáte v jakémkoli oboru a oblasti, tak každý se na to může dívat trochu jinak. Zhodnoťte to, jak se na svůj produkt díváte vy a váš největší konkurent. Možná přijdete na to, že v něm vidí i něco jiného, výhodného a originálního. Zjistili, že je modrá barva pro lidi příjemná? Vezměte tento posudek a zakomponujte ho do svých produktů, webu a čehokoli jiného.

 

Buďte stejně dobří jako oni

Lidé, kteří dělají stejné věci jako vy se nenachází jen na místním trhu, ale po celém světě. Sledujte je, pozorujte jejich aktivity, kvalitu a vyrovnejte se jim. Snažte se vyrovnat komukoli se stejnými cíli jako máty vy. A nemusí to být ani člověk ve stejném oboru jako je ten váš.

ruce nad stolem

Mějte jasnou vizi

Cíle, vize a plány stojí na začátku každého podnikání. Často se ale stává, že se časem ztratí, vyblednou nebo se od nich odkloníte. Dejte své společnosti vizi, smysl a poslání do budoucnosti. Všichni tak budou přesně vědět, čeho chcete dosáhnout, jak a za jak dlouho. Budou se na to moci soustředit a dělat svou práci mnohem efektivněji. Budete mít rychlejší, hmatatelnější a lepší výsledky a půjdete si za tím, co jste vždy chtěli. Čím konkrétnější a hlubší poslání bude, tím lépe své zaměstnance i sebe motivujete.

 

Využijte všech příležitostí

Řešíte především problémy? Tak na ně zapomeňte a soustřeďte se na příležitosti, které vám konkurence nabízí. Nejsou jen někým, proti komu bojujete. Můžete se od nich učit, rozvíjet se a pravidelně přicházet s novinkami, což vaši zákazníci jistě ocení. Mějte je jako výzvu, která vás ponouká, abyste vždy byli lepší než včera. Takoví učitelé a výzvy jsou k nezaplacení a věřte, že v budoucnosti za ně budete skutečně rádi.