Příležitosti v zahraničí

Současná doba má rozhodně celou řadu neduhů. Celá řada lidí žije na hraně životního minima. Jistě, vyloženě hlady netrpí nikdo, ale sociální vyloučení je často horší než hlad a to se týká především dětí a mladých lidí, kteří jsou natolik stigmatizovaní, že jen obtížně mohou ve svém životě něco změnit.

Podobně je to také s vysokou zločinností. V současné době už možná nejsou takové děsivé kauzy jako v devadesátých h letech, kdy celá řada podnikatelů končila na dně přehrad, ale celá řada nekalostí se děje legální cestou.

Na druhou stranu současná doba přináší celou řadu příležitostí. Například mladí lidé příležitosti studovat v zahraničí. Stejně tak je možné vyrazit do zahraničí za prací. Za prací do zahraničí jezdí čeští lidé v podstatě už od začátku devadesátých let. Tehdy se ovšem jednalo o podřadnější práce například v zemědělství nebo o tolik žádané služby hlídání dětí.
Dnes je zcela běžné, že Češi v zahraničí vykonávají odbornou práci. Odborníky najdete například v těchto oborech.
·         Počítačová grafik
·         Sociální péče (pečovatelství)
·         Architektura
·         IT
·         Zdravotnictví (zdravotní sestry i lékaři rádi cestují za prací do zahraničí, což má za následek nedostatek odborného personálu v Čechách)
·         Gastronomie
 

Nebát se vyrazit do světa

Mladí lidé by se rozhodně neměli obávat vyrazit do světa. Pro mnoho mladých lidí je to i způsob, jak odstartovat praxi. Co můžete všechno získat, pokud překonáte obavy a vyrazíte do světa?
·         Skvělé pracovní zkušenosti
·         Zdokonalíte se v jazyce
·         Získáte vysoce nadstandardní finanční ohodnocení
·         Získáte příležitost poznat jinou zemi, její geografii, kulturu, lidi
·         Naučíte spoléhat sami na sebe,počáteční nápor je složitý, nová práce, noví lidé a jiná řeč, to vše Vás donutí odhalit svůj skrytý potenciál
·         Studijní zkušenosti(celá řada lidí v zahraničí začne také studovat)