Jo, okurka, ta se má

Jako neexistuje univerzální postava, tak nemůže existovat ani univerzální oblečení. Zvláště o kalhotách to platí dvojnásob. Tato součást oblečení nám může mnoho uškodit nebo naopak v mnohém prospět. Nejprve je nutné vědět, jaký typ postavy nám příroda nadělila. Takže oblékat se podle poslední módy sice můžete, ale s ohledem na vlastní proporce.

Typy postav se rozlišují do čtyř základní skupin.
o Hruškovitá postava– užší ramena a výraznější stehna a boky. Žena s touto postavou by se měla nechat inspirovat šedesátými léty, kdy se nosily kalhoty do zvonu. Rozhodně se nemusí bát toho, že by vypadala jako z minulého století. Tyto kalhoty jsou opět do módy ruku v ruce s hippie stylem. Takže – doplnit o nějaký barevný pásek, sako, páskové boty na klínu a jste akorát.

Může to slušet každé z nás

Typ jablko– nejlepší volba jsou kalhoty, které mají rovný střih nebo se volně rozšiřují. Rozhodně na sebe neberte bokovky a jiné úzké kalhoty. Vaše nedostatky by jen zvýraznily.
o Typ mrkev– možná by se také dalo říci, že je to atletická postava. Široká ramena, nevýrazné pozadí a hubené nohy. Protože se vždy potřeba odpoutat pozornost od nedokonalostí, a naopak přinutit zraky ostatních, aby si všimli našich předností, musíme zdůraznit štíhlé nohy. Zvolíme tedy nenápadné tričko nebo sako, a naopak výraznější kalhoty. Proužek nebo kostky budou tou správnou volbou.
o Typ okurka– žena, o které se říká, že může na sebe navléct absolutně všechno a vždy bude vypadat dobře. Chlapecká postava, která si může dovolit upozorňovat na své tělo. Padnou jí snad každé kalhoty, o kterých byla řeč. Nejvíce trendy jsou džíny, které se nazývají „boyfriend“. Nosí se zásadně ohrnuté nad kotníky a štíhlé postavě dodají objem na těch správných místech. Jejich nositelka bude vypadat ženštěji.