Dovolte si nicnedělání!

Máte někdy takový pocit, že toho neděláte dost? Sotva přijdete z práce, už berete do ruky vysavač a uklízíte byt. K tomu ještě stihnout kávu a posezení s kamarádkou, večer na spinning a potom vařit večeři pro své blízké a spát. Druhý den je to to samé nanovo, akorát se aktivity mění. A o to právě jde. Mění se aktivity, ale neubývá nám jejich počet. Pouze si je rozkládáme na další dny.
dívka se válí v posteli
Také vám to připadá děsivé, když se zamyslíte nad tím, kolik toho vlastně děláte, a zda je to všechno skutečně nezbytné? S největší pravděpodobností jsou pro vás všechny vaše činnosti velmi důležité, protože potřebujete pracovat abyste vydělávali peníze. Potřebujete sportovat, abyste byli fit a spokojení sami se sebou. A je nutné i trávit čas se svými blízkými, vídat se s přáteli, popovídat si s partnerem.
Bohužel, přestože je výplň našich životů jistě smysluplná, často kvůli tomu všemu můžeme zapomenout na čas pro sebe. Máme nyní na mysli ne tak úplně aktivní čas. Třeba napustit si vanu, sedět v ní jen tak se dívat před sebe. Ležet na terase, pít limonádu, poslouchat zvuky okolí nebo jen nějakou příjemnou hudbu a na nic nemyslet. Zdřímnout si. Číst si hloupý časopis nebo jen tak listovat módním magazínem a prohlížet si obrázky. Sledovat film nebo seriál, jehož poselství je pobavit a zpříjemnit večer, nic více či méně. Dát si nohy nahoru, ledovou kávu a vychutnávat si klid a ticho.
smajlík na mobilu
Jeví se vám všechno, co jsme popsali jako bláznivá ztráta času? Evokuje to ve vás strach, že vám snad uniká život? Přestaňte se bát volných chvil. Zkuste do svého nabitého program vpasovat alespoň jednu lenošivou aktivitu ze zmíněných. Uvidíte, že malá pauza během dne vašemu programu nijak neuškodí, dokonce může způsobit příjemný příval energie. Každý z nás někdy potřebuje jen tak odpočívat, vypnout, nic neřešit. Díky tomu můžeme dál fungovat a provádět všechny aktivnější povinnosti a koníčky.