Na co hledět při nákupu dětského kočárku

Podvozek

Některé ženy budou při nákupu dětských kočárků hledět zejména na jeho vzhled a na pohodlí pro miminka. Bude je také zajímat, jak příjemně se drží v ruce, a jak se s ním manévruje v terénu. To vše je pochopitelně důležité, ale to první, na co byste se měly zaměřit, je podvozek a kola.

rodiče na procházce s kočárkem

To je pro kočárky klíčové, protože jde o mobilní prostředek, který není statický, není to zkrátka dětská postýlka. Kočárky musí být především bezpečné a poskytovat oporu i v náročnějším terénu, musíte si být jistit, že vaše děti nebudou vystavené nějakému riziku úrazu. Kola by měla mít větší rozměr, aby se s nimi dobře zdolávaly překážky a drobné nerovnosti, a podvozek musí být dostatečně pevný a odpružený.

Polstrování

Na druhém místě důležitosti je vnitřní prostor hlubokých či sportovních verzí kočárků. Děti tu musí být chráněné před otřesy a nárazy, které mohou přijít při jízdě po lesních či polních cestách, a také při jízdě do kopce nebo z kopce. Polstrování je zároveň tepelnou izolací, která přispívá zejména v zimě k většímu tepelnému komfortu.

maminka s dítětem

Barva

Barva kočárku se zdá zdánlivou maličkostí, ale je velmi důležitá jak pro děti, tak i pro jejich maminky. Na každého z nás barvy působí zejména podvědomě a vězte, že černé kočárky mohou být důvodem k depresím a psychickým problémům. Dejte raději přednost barvám pastelovým a sytým, a je v zásadě jedno, jakým, každá barva má své kouzlo a při jejich výběru se řiďte vnitřním hlasem – vaší intuicí, vaším pocitem.

Úložný prostor

Kočárky bez úložného prostoru na nákupy a předměty, které jsou zapotřebí pro udržování miminka v čistotě, nemohou na trhu uspět. Výrobci myslí i na tuto důležitou součást dětských kočárků a setkáte se s ním i u kočárků Riko. Kombinované kočárky Riko patří k oblíbeným značkám, které si na našem trhu budují dobré jméno již řadu let.