Vodovodní systém

Základní znalosti

Drtivou většinu času tento systém během svého života funguje, tak s ním nemusíme nic řešit. Máme na něj napojeny kromě běžných kohoutků i spotřebiče jako je pračka či myčka. Nemusíme se o nic starat, protože kdykoliv potřebujeme máme vody dostatek. Ve vodárně se totiž starají o její čerpání a také úpravu, abychom měli jistotu, že je vhodná k pití. Zde je dopravována pod vysokým tlakem až k nám domů.

vodovodní potrubí

Tlak je potřeba, aby se voda dostala i do posledního patra vysokého panelového domu. Ovšem nadměrný tlak škodí, proto bychom měli mít v domě regulátor a tím prodloužíme životnost třeba baterií. Když se baterie porouchá, tak to není nic příjemného, protože většinou nám zůstane horní díl v ruce a voda začne stříkat všude kolem nás. Správně by měl být před kohoutkem uzávěr, ale ne vždy tomu tak bývá. Proto musíme běžet uzavřít hlavní uzávěr, přičemž bychom měli vědět, kde se vlastně nachází.

Prasklina

Vysoký tlak může také způsobit, že potrubí někde praskne, což je ještě horší situace. Může nějakou dobu trvat, než si toho vůbec všimneme. Největší problém je v tom, že voda se dostává do zdiva a klidně základů nemovitosti. Těm vlhko rozhodně neprospívá, takže tento akutní stav je nutné řešit. Voda nám udělá na stěně flek, ale dostat se k samotnému úniku by bylo dost o štěstí a když by se nedařilo, tak bychom museli rozbít dost velký prostor.

instalatérské služby

Tomu se můžeme snadno vyhnout. Profesionálové totiž zajistí detekci úniku vody pomocí módních metod. Ty spočívají v tom, že do daného místa se vypustí plyn a přes speciální přístroj se zjistí odkud voda uniká. Tím se stavební práce opravdu minimalizují a ušetříme tak čas i finance. Plyn je nezávadný a dokáže odhalit, jestli náhodou problém není za zdí, protože voda mohla prosáknout až dovnitř. Tato firma se zaměřuje také na opravy, proto poruchu kompletně opraví.