Výlet lodí

Svět můžeme poznávat nejen na dovolené, ale vyrazit do zahraničí můžeme také v rámci výletu. Třeba i jednodenního. V blízkosti České republiky najdeme tolik destinací, že stojí za to si je vyzkoušet. Co třeba Drážďany?
palác v Drážďanech
Jedná se o hlavní město státu Sasko. Doklady o prvním osídlení pocházejí už z pátého století před naším letopočtem. Na tomto místě se původně nacházeli Slované, ale ti byli prostřednictví expanze germanizováni. První písemná zmínka pochází ovšem z roku 1206 a jako město jsou Drážďany označovány od roku 1216. Drážďany dlouho byly poměrně bezvýznamných městem, což se ovšem změnilo koncem patnáctého století. Drážďany se staly hlavním protestantským městem Německa.
kostel drážďany

Jedná se o město kultury a umění. Najdete zde také množství významných budov. Nachází se zde celkem 50 muzeí, z nichž mnohé mají opravdu cenné sbírky. Kromě toho je zde více než 35 divadel a několik filharmonií.

Opravdu to stojí za to

Do Drážďan sice můžete vyrazit například za zvýhodněnou cestu vlakem (České dráhy nabízejí do atraktivních lokalit v blízkosti České republiky zvýhodněné jízdné), ale my bychom pro Vás měli jiný tip. Co třeba vydat se lodí do Drážďan. Cesta lodí po řece Labe je sama o sobě velkým zážitkem, navíc je obvykle spojená s degustačním menu. Spojte poznání s prožitky, určitě tím uděláte radost sobě i svým nejbližším. Odjezdy jsou z Děčína v ranních hodinách, se zastavením v Hřensku, návrat pak v pozdních večerních hodinách.
semper opera house
Zájezdy lodí organizují různé cestovní kanceláře. Velmi často je možné si výlet pořídit opravdu výhodně například prostřednictvím různých slevových portálů. Ohlasy na tyto výlety jsou opravdu velmi kladné.
Užijete si totiž nejen skvostné Drážďany, ale v průběhu cesty se můžete kochat nádhernou a malebnou krajinou Českého Švýcarska. Svůj výlet pak můžete završit tím, že si dopřejete ubytování v Hřensku.