Vyměňte stávající zářivková světla za moderní a úspornější LED panely

Na trhu existuje několik základních variant, ve kterých se orientovat je poměrně snadné:

Podhledový panel

Vyrábí se v unifikovaných rozměrech, aby je bylo možno aplikovat do všech typů kazetových stropů. Tyto výrobky vyžadují nejmenší nároky na montáž, prakticky je lze pouze usadit na místo mezi vodicí lišty a zajistit kovovými svorkami. LED diodové podhledy nahrazují zářivky, přitom jejich světlo je mnohem harmoničtější a příjemnější.
osvětlené cedule.jpg

Závěsný panel

Jsou konstruovány pro zavěšení do prostoru na ocelová lanka. Montáž vyžaduje asistenci druhé osoby a přesné vyměření vodováhy. Hodí se do místností s vysokými stropy, nebo k moderním kuchyňským linkám. Lanka bývají součástí balení.
krytý plavecký bazén.jpg

Vestavné panely do montážních otvorů

Vyrábí se jako kruhové nebo čtvercové základny, které se do otvoru při výstavbě místností (stropů) uchytí speciálními přítlačnými pružinkami. Ideální jsou např. do sádrokartonových konstrukcí. Jsou vhodnou náhradou bodových světel a nejčastěji se s nimi setkáváme v kuchyních a v koupelnách.

Panel s rámečkem

Ten se velice jednoduše zachytí na libovolný rovný povrch pevné podložky, většinou betonového stropu. Rámeček světlo uchytí na podklad kovové příchytky nebo magnety. Tyto výrobky jsou ideální pro reklamní plochy, které snadno nasvítí příjemným bílým světlem. Mohou se umístit i do výrobních hal a kancelářských a skladových prostor. Spolehlivě nahradí stávající osvětlení zářivkové, nebo nevyhovující světla s vláknovými žárovkami.
světlo u eskalátorů.jpg

Jaké rozměry panelů nahradí zářivková svítidla

· 30 W zdroj o rozměrech 30 x 60 cm nahradí 3 zářivkové trubice dlouhé 60 cm.
· 36 W s rozměry 60 x 60 cm poslouží jako náhrada 4 žárovek 60 cm.
· 40 W LED panel o velikosti 30 x 120 cm může nahradit světlo dvou zářivkových trubic 120 cm o celkovém příkonu 72 W.
· 72 W světlo o rozměrech 60 x 120 cm vyměníte za 4 zářivkové trubice 120 cm o celkovém příkonu 144 W.