V zimě za teplem a exotikou

Není výjimkou, že spousta Čechů vyráží v zimních měsících za teplem do exotických krajů. Může to být jak z důvodu prohřátí zimou zkřehlého organismu a načerpání vitamínu D ze sluníčka, tak také nízkými cenami zájezdů mimo letní sezonu, příjemnějšími teplotami nebo menším množstvím turistů.
Ať už jsou důvody cestování v zimě do tropických oblastí jakékoliv, určitě je z čeho vybírat a naše dovolená tak může začít třeba v únoru.
výhled z hotelu
Kam se dá v zimě vyrazit?
Jistotou, která již řadu let láká turisty, je Egypt. Země, která s vysokými teplotami nešetří a zaručí vám slunění na rozlehlých plážích, koupání a potápění v úchvatném moři či výlet za unikátními památkami. Ceny zimních zájezdů v Egyptě jsou o poznání nižší, než ty sezónní. Je ovšem fakt, že řada milovníků této destinace sází na jistotu, a tak začaly reagovat pomalým šroubováním cen nahoru i cestovní kanceláře. Stále se však dá sehnat letecký zájezd s all inclusive kolem 12 000 Kč.
dubaj v dálce
Spojené arabské emiráty také patří v posledních letech mezi vyhledávané země. Jistota vysokých teplot, exotického prostředí, luxusních hotelů a neobvyklých zážitků nás láká stále více. Ceny si tato země drží stále poměrně vysoko, v zimě se ovšem dá narazit i na výhodný nákup. V Last Minute nabídkách seženeme letecký zájezd do Dubaje v tříhvězdičkovém hotelu se snídaní už od 12 000 korun.
Ještě více exotiky a vzdálených krajů nabízí za výhodné zimní ceny destinace, jako jsou například Kapverdy, Kanárské ostrovy, Zanzibar či Maledivy.
I v zimě se zde setkáme s úžasnými teplotami vzduchu i moře a dopřát si tak můžeme skvělou dovolenou bez davů turistů a k tomu za výhodnější ceny.
Osmidenní all inclusive dovolenou na Kanárech můžeme pořídit už od 16 000 Kč, tedy zhruba stejně, jako v letní sezoně třeba Řecko. Devítidenní Zanzibar na poslední chvíli se vším všudy koupíme za skvělých 23 000 Kč. Stačí se jen rozhlédnout, vybírat, a pak si užívat neobvyklou dovolenou v teple a se vším komfortem.