Co obléknout při sportu

Jen tak nám může pohyb přinášet radost a zdraví. A hlavně my dámy bychom také chtěly při sportování vypadat dobře! Záleží na tom, jaké sportovní aktivitě (a také jak intenzivně) se chystáme věnovat. Něco jiného si oblékneme, když jdeme posilovat, něco jiného na zumbu nebo na lekci jógy. A když vyrazíme ven, musíme také myslet na to, jaké je počasí. Zkrátka jiné je to na rotopedu, jiné na kole venku. Jóga ve studiu je také o něčem jiném než třeba na trávníku nebo na písečné pláži. Přinášíme pár rad, jak sportovní módu zvládnout.
blonďatá běžkyně 
Oblečení na sport nám má pomáhat v tom, když se naše tělo při sportování dostane do náročných situací. Proto je vyráběno především z funkčních materiálů. Pomůže našemu organismu odvádět zvýšenou vlhkostí a zároveň se postará o to, aby nám nehrozilo prochladnutí. Zajistí zkrátka dobré tepelné podmínky. Prádlo z kompresních materiálů zase pomůže správnému prokrvení svalů. U oblečení na sportovní aktivity se nebojíme barev! Sport má být zábava a radost. V obchodech si můžeme vybrat ze široké nabídky materiálů, barev a střihů.
žena na prkně 
Základní dámský kousek
Tak tím je určitě vhodná podprsenka, která dobře padne. Není vidět, ale je hodně důležitá. Typ podpory musíme zvolit podle druhu a náročnosti naší pohybové aktivity. Na klidnější sporty, jako je například jóga, stačí podpora nižší. Na poněkud intenzivnější aktivity, jako je běh či posilování, potřebujeme podprsenku s vyšší podporou. Myslíme na to, že tento kousek se při dobré volbě postará o to, že se při sportování cítíme dobře. Vybíráme pečlivě a také je potřeba počítat s tím, že za kvalitní sportovní podprsenku více zaplatíme.
jóga u jezera
Kvalitní obutí
Další nezbytnou součástí naší výbavy je správné obutí. Je potřeba vybrat boty vhodné velikosti. Špatný výběr v tomto směru může sportování hodně znepříjemnit. Dále záleží na tom, kam vyrazíme. Na ven, do terénu se hodí ty s pevnější podrážkou a vzorkem, který je výrazný. Méně výrazný vzorek volíme na rovnější a tvrdé povrchy. Sportovní boty musí být pevné, z odolného a pružného materiálu. Jen takové zajistí, že naše pohybové aktivity budou bezpečné a zdravé.