Hubnutí nemusí být vždycky horor

Je hrozně fyzicky a psychicky náročné, když začnete s hubnutím a nedaří se to. Je to stresující nejenom pro tělo, ale i pro mysl. Jakmile se mozek zatne, pak už jenom těžko máme možnost shodit přebytečné kilogramy naší váhy. Jistě to moc dobře znáte, hubnutí bývá navíc často spojováno s takzvaným jo-jo efektem, čili shodíte pár kilogramů, ale za nějaký čas, nebo po skončení diety to zase opět naberete zpátky. A to neprospívá ani našemu tělu, ani naší mysli. Následně to má jediný důsledek a to ten, že už nevěříme žádným dietám!

Jenomže ne všechno je tak špatné, jak se na první pohled může zdát. Některé diety mají opravdu smysl a můžete s nimi shodit tolik kilogramů, kolik si vlastně přejete. Jednou z nich je i proteinová dieta Prodietix.

mističky s jídlem

Tato metoda neboli dieta, která se často nazývá také jako keto dieta nebo bílkovinná, je založena na způsobu hubnutí pomocí stavu zvaného ketóza, což je pro tělo přirozený jev a nastává tehdy, pokud po dobu několika dní odbouráte ze stravy sacharidy a budete jít pouze bílkoviny a proteiny. Jak toho docílit, velice jednoduše a to pomocí jídel speciálně vytvořených výživovými poradci. Ty si můžete zakoupit již předem připravená, většinou například ve formě prášku, který třeba smícháte s vodou a máte chutné placky, palačinky a mnoho dalšího. V této dietě je na výběr z desítek různých pokrmů, které můžete libovolně jíst ráno, odpoledne i večer, takže rozhodně nehladovíte. K tomu musíte ještě připočíst spoustu surovin jako je zelenina nebo i některé druhy z ovoce, dělat si smoothie, když budete mít na něco chuť a tak podobně. Jídla jsou jednoduchá na přípravu a naleznete na stránkách i mnoho různých receptů. Jídla si můžete zakoupit předem na několik dní, týdnů i měsíců.

žena se snídaní

Nemusíte se obávat ani drastického sportování. Díky přirozenému procesu tělo začne samo odbourávat tuky, ale svalová hmota zůstane zachována. Se změnou stravy však velice často dochází také k úpravě našeho životního stylu, takže ta dobrá nálada, kterou jistě budete mít, protože budete konzumovat spoustu vitamínů, minerálů a dalších pro tělo důležitých zdravých látek, Vás možná přiměje, abyste šli někdy na procházku, na kolo či si zaplavat. Sami na sobě poznáte rozdíl a o tom to celé je.