Tajemní templáři

Rytířský řád templářských rytířů je pro nás stále ještě záhadou. Stále ještě neznáme, jak tito muži žily a jaké zvyky vlastně měli. Středověcí templáři stále ještě fascinují historiky a nejrůznější lovce záhad a dráždí jejich zvědavost.
církev templářů

Podzemní komplex chodeb

V anglickém hrabství Shropshire se, nachází tajuplný podzemní komplex chodeb, který se nazývá Caynton Caves. Tento komplex po sobě zanechali členové templářských rytířů. Stále se přesně nezná původ těchto chodeb, snad jen, že vznikly nejspíše před více než sedmi sty lety a byly užívané templáři pro neznámé ceremoniální obřady. Tyto chodby byly i jeden čas přístupné pro veřejnost, kvůli vandalům se však opět uzavřely. V nedávné době se do nich podíval fotograf Michael Scott, který tento podivuhodný komplex chodeb představil na svých fotografiích v tajuplném světle svíček.
část kostela

Podivné magické rituály

Aura místa, které v sobě chodby nesou, v minulosti přitahovala také nejrůznější kulty a sekty. Tyto podivné kulty v tajemné templářské jeskyni pořádaly magické rituály a obřady. Okolo roku 1980 se zde odehrávaly satanistické obřady. Pokud tyto chodby nesloužily pochybným kultům, scházela se na tomto místě tamní omladina, která zde konzumovala alkohol a často po sobě nechávala prázdné lahve.

Díra v zemi

Přesto všechno toto tajuplné místo přečkalo všechny újmy. Ani se není čemu divit, že přitahovalo tolik návštěvníků. Už jenom vchod do jeskyní je tajuplný, neboť je jím doslova díra v zemi, která se nachází pod kmenem stromu. Je však dobře ukrytý. Kdybyste nevěděli, kde je, přešli byste ho bez povšimnutí. Majitel pozemku se nakonec rozhodl a všelijakým vandalům, tulákům a okultistům zatrhl jejich podivné aktivity, když v roce 2012 nechal vchod do podzemí zapečetit. V nedávné době však majitel pozemku pustil dolů birminghamského fotografa Michaela Scotta, který tyto podivuhodné jeskyně nafotil pouze ve světle svíček, aby uctil hodnotu a památku templářského řádu.