Malý byt potřebuje světlo!

Když máme malý byt, musíme do něj pustit dostatek světla! Vypadá to tam pak mnohem lépe a lépe se nám tam žije. V malém a k tomu ještě tmavém příbytku bychom brzy psychicky i fyzicky chřadli. Světlo nám pomůže i jinak – malé prostory dokáže také opticky zvětšit!

Ono se to dobře radí, ale jak to v minibytě, který je orientovaný v domě tak nešťastně, že patří k těm tmavším, správně zařídit? Nejlépe si s tím samozřejmě poradí zkušený bytový architekt https://evalofa.com/! Ale hodně toho zvládneme i sami, když ovšem víme, jak na to!

ložnice ve srubu

Světlo přirozené

Když se k nám domů slunečním paprskům moc nechce, trochu jim pomůžeme! Použijeme v interiéru hodně lesklých, průhledných a poloprůhledných materiálů. Například do výplní dveří, částí stěn nebo i celých příček. Není potřeba se toho obávat, jejich výrobci používají takové materiály, které jsou bezpečné a něco vydrží. Skvělým pomocníkem jsou vhodně umístěná zrcadla! Při správném nastavení sluneční paprsky odrazí dál do bytu. Se světlem umí kouzlit!

Světlo umělé

Kde se přirozeného světla nedostává, tam rozsvítíme umělé! Nabídka různých druhů osvětlení je v dnešní době na trhu skutečně pestrá. Moc hezky v malých bytech vypadá a vzácné místo šetří například moderní a úsporné LED osvětlení. Vyrábí se v mnoha variantách. Pro malé interiéry se hodí nejlépe bodová světla samostatná i v lištách nebo různě velké LED panely na strop i stěny. Použít můžeme také LED pásky, se kterými se dá dobře pracovat při podsvícení nábytku. Vybere si jistě každý.

kuchyň linka malá bodovky

Světlé barvy

Bílá barva prosvětlí byt samozřejmě velice dobře. Pokud ale nejsme příznivci bílé klasiky a máme raději barevnost, nemusíme se jí vzdávat ani v tomto případě. Ale pozor! Použijeme raději jen ty nejsvětlejší odstíny. Pak v malém prostoru vypadá dobře například žlutá, béžová, modrá, zelená, ale i hnědá nebo šedá! Záleží jen na našem vkusu. Vybíráme pečlivě, barvy na naše pocity často působí více, než si uvědomujeme. V malém prostoru odborníci nedoporučují příliš pestrosti a barevných kontrastů.