Nebankovních úvěrů se není třeba bát

Jestliže vám v bance nechtějí vyjít vstříc, tak své štěstí směle a bez obav zkuste u některé z nebankovních společností. V každém případě si nebankovní hypotéku důkladně prověřte, abyste náhodou nesedli někomu na lep a zvolili si takovou, jaká se vám opravdu vyplatí.

úspory

Není úvěr jako úvěr, a to platí i pro nebankovní hypotéky. Existují špatné i dobré úvěry, které jsou výhodné anebo naopak velice nevýhodné. A narazit na ně můžete bez rozdílu jak v nebankovní společnosti, tak i v klasické bance.

Nicméně to, čím se přece jen nebankovní úvěry od bankovních úvěrů velmi liší, je nastavení podmínek, za jakých můžete takový úvěr získat. Zatímco klasické bankovní domy mají kritéria nastavena velice přísně a vybírají si pouze bonitní klienty s minimálním rizikem, tak nebankovní společnosti předem nikoho http://www.hindrakova.cz/knihy/deti-nikoho/ neodmítají a na místo automatických zkreslujících výpočtů dávají přednost individuálnímu posouzení každé jednotlivé žádosti zvlášť. Je tedy zřejmé, že ten, kdo má nějaké potíže, byť by byly pouze zdánlivé, by měl zamířit do nebankovní společnosti, neboť má jistotu, že jeho žádost nesmetou automaticky do koše kvůli takové maličkosti jako je průměrný český příjem anebo třeba zanedbatelný záznam v registru, nemluvě o situaci, kdy máte potíže s bonitou jen proto, že máte například mnoho dětí. Trestat lidi za takovou skutečnost je totiž naprostá hloupost.

peníze

Na rozdíl od bank se nebankovní společnosti zaměřují spíše na vaše silné stránky. Ať už žádáte jakýkoli typ nebankovní hypotéky, tak si důkladně prověří, zda svůj závazek v podobě úvěru budete schopni ze svých příjmů pravidelně splácet. To je naprosto klíčové, protože vás nikdo nechce dostat do problémů tím, že vás sjednaná půjčka neúměrně mnoho zatíží. Za sjednaný úvěr se také budete muset zaručit nemovitostí v odpovídající hodnotě. A pokud vám náhodou jedna z podmínek činí potíže, můžete do hry přizvat spoluručitele anebo spoludlužníka.