Nosič kol na tažné zařízení jako partner na dovolenou – třeba na Šumavě

Když máte držák kol na tažné zařízení Amsa, schází vám jediné – promyslet, kam se s jízdními koly (nebo elektrokoly či koloběžkami) vydat, aby to mělo spád, abyste se nenudili, abyste si měli dlouhá léta o čem vyprávět a prožili samé krásné okamžiky.

kolo na cestě

Výhody tohoto řešení převážení bicyklů jsou zcela zjevné a uvědomuje si je každý, kdo tyto výrobky porovnává s těmi konkurenčními – tedy především s nosiči na páté (zadní) dveře a na střechu. Především je se samotným nosičem na tažné zařízení snazší manipulace, nemusí se zdvihat do výšky a pracovat s rukama nad hlavou. Totéž platí i o samotných kolech, která nasadíte do drážek nízko nad zemí. Odpadá tím pádem nebezpečí zřícení kola na karosérii vozu a mnohdy i nutnost mít při ruce alespoň jednoho silného a spolehlivého pomocníka. Jízda s takto naloženými koly je také bezpečnější, protože těžiště vozu zůstává nízko nad zemí a na kola má jen minimální vliv boční vítr.

krásná Šumava

Česká republika je cyklistická velmoc

Až se budete rozhodovat, kam se s nosičem kol vydáte, neopomíjejte, že doslova za humny můžete prožít báječné dobrodružství a shlédnout tolik přírodních zajímavostí, které v jiných zemích nespatříte. Naše země má výhodu velmi členité a rozmanité krajiny, na relativně malém území naleznete kromě moře snad všechny přírodní úkazy, počínaje úrodnými nížinami a lužními lesy až po severskou tundru náhorní plošiny Krkonošského národního parku.

Rozhodujte se na základě obtížnosti terénu a volte podle mapových vrstevnic trasu tak, abyste z ní vytěžili maximum. Jeden příklad za všechny: Máte-li rádi horské stráně a krásné rozhledy, aniž byste se příliš nadřeli, vydejte se na Šumavě z Černého Kříže směrem k Jelením vrchům a dále podél Schwarzenberského plavebního kanálu do Nové Pece k lipenské přehradní nádrži. Trasu můžete protáhnout přes Přední Zvonkovou až do Frymburka nebo do Vyššího Brodu a většinu svého času pojedete z kopce a hlavně si užijete do sytosti nádherné přírodní scenérie.