Proč se již vestavěné skříně prakticky nepoužívají?

Není tomu až tak dávno, co byly paneláky jedním z největších hitů. Byly prezentovány jako levný a výhodný způsob bydlení, který navíc ušetří i místo. Řešil tak problém, kdy mnoho lidí chtělo bydlet ve městě, avšak zde nebyla dostatečná obytná kapacita.

Faktem však je, že tyto byty si byly svým vybavením podobné téměř jako vejce vejci. Důvodem byl především malý výběr sortimentu nábytku, který neposkytoval příliš prostoru pro kreativitu či individualitu.

vestavenybotnik

Není tedy divu, že později již architekti předem počítali s tím, jak bude daný byt zhruba vybaven. I proto jsme zde často našli například vestavěné skříně sten-skrine.cz. Ty měly za cíl ušetřit prostor. Obvykle jsme je našli například v předsíni, kde sloužily jako šatní pro odložení oblečení, které se zrovna nepoužívalo, případně v kuchyni, kde sloužily za spíž.

Dnes je však již prakticky nenajdeme, a to nejen v nových budovách, ale postupně mizí i ze starších bytů, i když je fakt, že především v těch, kde bydlí starší lidé, je ještě mnohdy najdeme. Proč jich ale ubývá?

vestavenaskrin

Důvodů je hned několik. Tím prvním je větší nabídka nábytku, která umožňuje větší individualitu a přináší mnohem širší možnosti vybavení bytu. Nyní si každý může vybrat, jaký styl mu vyhovuje. A je pravdou, že zvláště u těch moderních nemají vestavěné skříně příliš místo.

Dobrá, ale co kdybychom si je chtěli do našeho nového domova pořídit? Je to možné? Ano je, ale počítejte s tím, že částka, kterou za ně zaplatíte, nebude zrovna nejmenší. Je to proto, že musí být individuálně vyrobeny tak, aby přesně pasovaly do daného výklenku.

I to je důvod, proč většina lidí dává přednost běžným, pásově vyráběným skříním – jsou totiž podstatně levnější. A co si budeme povídat, při zařizování domova rozhodně mnohdy není peněz nazbyt. Ty jsou zkrátka v mnoha věcech hlavním limitujícím faktorem, ať už se nám to líbí, nebo ne.