Rychlá finanční pomoc

Finance hýbou světem. Potřebujeme je k životu, málokdo z nás totiž dokáže žít takovým způsobem jako naši předci v dobách, kdy ještě finance nepotřebovali. Život zkrátka něco stojí. Pokud potřebujete rychlou pomoc s financemi, máte několik možností. Většina z nich se samozřejmě týká půjčení peněz. Rychle se totiž jinak k penězům nedostanete. Veškeré jiné metody jsou totiž většinou spíše o dlouhodobém šetření či minimálně o druhé práci, kdy však dostáváte výplatu nejdříve za měsíc. Jaké máte možnosti?

peněženka

  1. Bezúčelné půjčky

Pokud rychle potřebujete peníze a víte, že je budete moci splácet, pak si můžete vyřídit bezúčelnou půjčku či takzvanou nebankovní americkou hypotéku, která má své výhody i nevýhody. Nevýhodou je především úrok, který je u tohoto druhu půjčky vyšší než u klasických účelových hypoték a půjček. Nevýhodou také je, že musíte něčím ručit – většinou nemovitostí. Zastavíte třeba váš dům či dům rodičů. Výhodou je, že se nikdo neptá na co vlastně peníze potřebujete a můžete je využít na cokoli, krom podnikatelské činnosti.

  1. Účelné půjčky a hypotéky

Tyto druhy úvěrů jsou určeny pro ty, kteří ví na co peníze použijí, a mohou to bance dokázat. Většinou se jedná o finance určené na rekonstrukci nemovitosti nebo na pořízení či stavbu nemovitosti. Tyto úvěry mají nižší úrok, avšak musí být následně doloženy kompletním vyúčtováním. S tím můžete mít problém, pokud potřebujete peníze pro běžný život, jako je třeba jídlo a podobně.

problém řešení

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, vždy si nejprve pořádně promyslete, zda se to nedá udělat jinak a zda budete mít na splácení půjčky. To nejhorší co se může udělat je vytloukání klín klínem, kdy si musíte brát další a další půjčky, abyste mohli splatit ty, kterým se blíží splatnost, nebo které již jsou po splatnosti. Jedná se o nejjistější cestu do dluhové pasti.