Jak přežít autoškolu?

Řízení baví většinu lidí, naučit se řídit ale může být pro některé lidi hodně náročné. Osobně mi výuka řízení v autoškole zpočátku vůbec nešla, pak se ještě přidali problémy s parkováním a z činnosti, která má být relativně zábavná se záhy stalo peklo. K tomu se přidal ještě nepříjemný instruktor a bylo zaděláno na pěkně nepříjemných pár hodin.

 kožený volant

Jak si autoškolu usnadnit a zpříjemnit?

 

Pro dobrý zážitek z autoškoly je hlavně nutné mít příjemného instruktora, se kterým si rozumíte. Proto se hned při prvních jízdách ujistěte, že je vám s vaším instruktorem příjemně, případně si zažádejte o změnu instruktora. Pokud vámi zvolená autoškola nemá k dispozici jiného, tak vám zbývá ještě možnost přejít k jiné autoškole. Nebojte se, že přijdete o peníze a případné odjeté hodiny. Ty by mělo obvykle být možné převést mezi autoškolami.

 

Při samotných jízdách se hlavně nestresujte, pozorně sledujte situaci na silnici a plňte pokyny vašeho instruktora. Nebojte se, pokud vám řízení zpočátku nepůjde, nakonec se naučí řídit každý, jen vám to třeba bude trvat trochu déle.

 

Jízdy s instruktorem nepromarněte a od začátku nacvičujte zvyky jako koukání do zrcátek, užívání blinkrů a sledování předností zprava.

 řidičský průkaz v kapse

Jak úspěšně získat řidičský průkaz?

 

V první části zkoušky z teoretických znalostí doporučuji procvičovat na internetu vzorové testy. Tím si otázky vložíte do paměti a odpovídat na ně budete téměř automaticky. Někteří komisaři před jízdou také zkouší z některých znalostí ústně. Proto se detailně naučte povinnou výbavu auta, druhy světel na autě a jak provádět kontrolu auta před jízdou.

 

Při samotné jízdě je opět nejdůležitější zachovat klid. Snažte se dodržovat všechna pravidla silničního provozu. Počítejte s tím, že s autem budete muset jednou až dvakrát parkovat. Pečlivě koukejte do zrcátek a nezapomeňte při tom otáčet hlavou, aby to komisaři připadalo dostatečně zřetelné. Pokud si budete myslet, že jste udělali nějakou chybu nevzdávejte to a pokračujte v jízdě. Komisař ve většině případů jízdu neukončí a váš výsledek vám sdělí až na jejím konci.

 

Autoškola z 90% závisí na vašem instruktorovi, pokud máte dobrého instruktora, budete se rychle zlepšovat a do autoškoly budete chodit rádi, i pokud vám řízení ze začátku zrovna dvakrát nepůjde.