Na co při péči o sebe často zapomínáme?

Péče o krk

Spousta žen dělá tu chybu, že s pleťovým krémem končí na úrovni čelisti. Na krku a v dekoltu ale chybějí mazové žlázy a proto je třeba jim věnovat zvýšenou péči. Pokožka je tam sušší čili jsou na ní dříve vidět jemné vrásky. S krémem končete až v dekoltu.

Tip: udělejte si z toho každovečerní pečující rituál

Péče o oční okolí

Kůže kolem očí je velmi tenká, proto je tam vidět náš věk nejdříve. Nezapomínejte každý večer promazat oční okolí vhodným krémem či gelem.

Tip: oči odličujte opravdu jemně, nedrhněte a netlačte vatovým tamponkem

žena

Péče o ruce

Ruce jsou naše vizitka a bohužel také nejvíce namáhané. Ochrana a hydratace jsou 2 důležité atributy. V kabelce, v práci, doma na stole, vždy mějte po ruce pečující krém. Po mytí rukou a mytí nádobí po něm ihned sáhněte.

Tip: udělejte si domácí zábal. Namažte ruce silnější vrstvou pečujícího krému, navlékněte mikrotenové rukavice a přes ně ještě klasické rukavice. Po 20 minutách sundejte a zbytku krému vmažte do pokožky.

Peeling

Můžete používat sebelepší krém, ale pokud pleť nezbavíte odumřelých buněk, nebude to mít ten správný účinek. Peeling proveďte 1x týdně a uvidíte, jak vaše pleť prokoukne. Vybírejte ten pro svůj typ pleti. Například citlivější pleti sedne ten s jemnějšími částečkami.

Tip: peeling dopřejte 1x týdně i svému tělu

krém

UV ochrana

UV záření je škodlivé a je nezbytné před ním pleť chránit. A to po celý rok. I když vám přijde, že je slunce pod mrakem a nic vám nehrozí. Sluneční paprsky narušují pokožku a mohou způsobit vznik pigmentových skvrn. Čtěte etikety a nezapomínejte na UV faktor.

Málo spánku

Tělo se přes noc regeneruje (i kožní buňky), odpočívá a nabírá sílu. Jistě si všimnete, že pokud přetáhnete večerku, vaše pleť je ráno mdlá, zašedlá a s kruhy pod očima. Spěte každou noc 7-8 hodin.

Tip: povlečení ze saténu nebo hedvábí vaši pleť nepomačká