Obálky jsou třeba


Pokud člověk hodlá využít služeb pošty nebo třeba nějaké jiné kurýrní služby k tomu, aby se jeho zásilka dostala z jednoho místa na druhé, může tak dnes lehce učinit. Vyřídit si takovou službu není složité a zásilku lze snadno poslat odkudkoliv kamkoliv.

Ovšem zase až tak úplně prosté to také není. Nelze jen tak něco přinést a říci, že to má být doručeno tam a tam. Takovou zásilku je napřed třeba pořádně zabalit. Třeba proto, aby se její obsah nepoztrácel, aby si z ní nikdo neoprávněně nepřilepšil, aby se tato nepoškodila vlivem podmínek, ve kterých se cestou může vyskytnout.
poštovní schránka

Obal chrání obsah zásilky. To je známá věc. Ovšem obalů už dnes existuje celá řada a člověk tak může a také by měl pečlivě vybírat, na co vsadí. Protože není obal jako obal.

Vezměte si třeba takové igelitové obálky. Když se nad tím zamyslíte, oč jenom jsou tyto dokonalejší než klasické a už od nepaměti notoricky známé obaly papírové!

Například v tom, že dokonale přilnou ke svému obsahu, zejména pokud jde o textil nebo nějaké tiskoviny. Na rozdíl od známých kartonových krabic tak odpadá potřeba vycpávat něčím zbylý vnitřní prostor, což by mělo negativní vliv na velikost a hmotnost zásilky a tedy i cenu poštovného.
nakreslené obálky

Nebo v tom, jak snadno se takový obal používá. Jak jednoduše se do něj zásilka vloží, jak snadno se tento obal uzavře a je to. Žádné komplikované obalování balicím papírem, žádná lepicí páska, žádný provázek.

Nebo v tom, že tento obal odolává vlhkosti a prokazuje neocenitelné služby, dojde-li během přepravy zásilky třeba k neblahé situaci zvané déšť. Obsah zásilky nezvlhne, neušpiní se.

A pokud by se někdo neznalý věci obával, že mu bude kdekdo zírat na obsah takové zásilky, lze ho ujistit, že tomu tak není. Igelit použitý pro tento účel je zvenčí bílý a uvnitř černý a tedy naprosto neprůhledný.

Igelitový obal je tedy v podstatě ideálním řešením. Které může použít každý, firma stejně jako jednotlivec.