Oplocení pozemku


Oplocení pozemku je velmi důležité, protože nás chrání před nechtěnými návštěvníky a zároveň ohraničuje pozemek. Dřevěný má rozhodné své kouzlo.

Oplocení pozemku

Drátěný plot

Jestliže máme pozemek, tak ho musíme chránit, protože hrozí několik nebezpečí. Tím prvním je vniknutí zvířat, které můžou za chvíli zlikvidovat celou zahrádku, což rozhodně není nic příjemného. Druhým nebezpečím jsou zloději, protože vloupání není nic neobvyklého. Přeci jen chráněný pozemek je mnohem lepší, a proto je nutné mít vlastní pozemek řádně oplocený. Samozřejmě každý plot má určitou životnost, a proto se jednoho dne nevyhnete jeho výměně.

drátěný plot

Lidé nejčastěji volí klasické drátěné ploty, protože jsou poměrně finančně výhodné a pokud jsou z kvalitního materiálu, tak vydrží. Kromě klasických proplétaných drátěných plotů s vzory čtverců je tu i mnoho různých typů, kdy princip montáže je většinou stejný. Protože jako první musíme pečlivě vyměřit a vykopat základy, abychom do nich mohli zabetonovat jednotlivé stojky. Na ně následně připevníme a upneme samotný drátěný plot a máme hotovo.

Dřevěné oplocení

Na zahrádce či v okolí domu hraje velkou roli i designový vzhled oplocení, protože jistě chcete bydlet tam, kde je Vám dobře a líbí se Vám okolní prostředí. A proto je dobré si dát záležet i při výběru plotu. Naštěstí tu máme dřevěné ploty Pergoly-Trutnov, kdy se jedná o nádherný přírodní materiál, a proto dodá pozemku své kouzlo a nádherně zapadne třeba na zahrádku. Tento typ plotu poskytne také především soukromí, protože na rozdíl od drátěného přes něj nejde vůbec vidět, a proto se vyhnete třeba zvědavým pohledům kolemjdoucích nebo třeba sousedů. Zároveň plní dokonalou funkci bezpečí, protože při správném postavení se přes ně rozhodně nikdo nedostane.

dřevěný plot

Na výběr je ze spousty provedení, a proto je jen na Vás, které si zvolíte. Každý plot má své parametry a design, kdy se nejedná o jen tak zbitá prkna k sobě, protože se můžete těšit na různé designové prvky. Navíc si ho můžete natřít a přikrášlit k obrazu svému.