Šest kroků k zazimování bazénu

Podle našeho jednoduchého návodu by to měl zvládnout každý amatér. U větších ploch je to trochu složitější, takže se vám vyplatí raději přizvat k tomuto účelu odborníka.
Zazimování nadzemního bazénuby mělo probíhat v době, kdy se teploty vzduchu v noci nedostávají k bodu mrazu. To znamená, že teplota vody se pohybuje někde mezi 10 a 15 stupni Celsia. dog
1.)Vyčistit a použít k ošetření chemii
Nejdříve je třeba přistoupit k vyčištění bazénu a vody. Správné zazimování se vám totiž podaří jenom s opravdu čistou vodou. Začneme s nečistotami u dna, které musí určitě ven. Právě k tomu účelu jsme si koupili vysavač. Pokud nám zbývá ještě listí u hladiny, pak pomůže teleskopická síťka. Máte hotovo? Teď vezměte do ruky tester, kterým určíte hodnotu PH, tvrdost a chlór. Vše pak upravíte pomocí chemie. Nakonec zapněte filtraci, která vše promíchá na dokonalý koktejl.
2.)Výška hladiny vody
Při odpouštění se musíte dostat na zhruba 10 centimetrů pod skimmer. Na místo hlavy vratné trysky našroubujte zátku trysky. Pokud je nepoužíváte, vše odstraňte a pečlivě uzavřete.
3.)I bazén si zaslouží důkladnou očistu
Pomocí speciálního čisticího prostředku jej vydrhněte, aby se téměř lesknul. Odpojte hadice a vylijte z nich veškerou vodu.
4.)Dejte mu dobrou noc
Do vody, která tu zůstala po částečném odpuštění, vmíchejte dle návodu na obalu speciální přípravek, který se v klidovém období postará o zničení nepříjemných řas a mikroorganismů, případně zabrání vzniku zákalů.
5.)Co s výbavou
Propláchněte i pískovou náplň filtrace. Pokud ji používáte už dvě sezony, raději ji vyměňte za novou. Prodává se obvykle v balení po 25 kg.
Poté demontujte čerpadlo i hadice a vylijte přebytečnou vodu.
V případě solárního ohřevu musíte odpojit jeho panely. Vysajte v nich vodu a uložte na místo, kde nezmrzne.
Také tepelné čerpadlo je třeba odpojit od zdroje a uzavřít obtokové ventily. Nezapomeňte ani na důkladné odstranění vody.
6.)Zakrytí vašeho miláčka
Použijte krycí plachtu, díky které se sem nedostanou žádné nečistoty.
Pokud vše provedete opravdu důkladně, budete se další léto opět těšit z čiré vodní hladiny, která vás osvěží při vysokých teplotách.water